LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga eksperimentet me pamjen e jashtme dhe operacionet plastike/ Iva Aliko e sqaron një herë e mirë: “Kjo është e vetmja ndërhyrje që kam bërë në trupin tim”

21 Shtator 2020, 09:10, Lifestyle CNA
Nga eksperimentet me pamjen e jashtme dhe operacionet plastike/ Iva Aliko e

Së fundi , modelja Iva Aliko ka bërë shumë ekperimente me pamjen e jashtme. Ajo është bërë pjesë e trendit më të fundit që çmendi të gjithë vajzat e famshme këtë verë.

Në një prononcim për CNA.al ajo ka treguar më shumë se si kujdeset për pamjen e jashtm esi dhe për ekperimentet që bën shpehs me flokët.

?Përsa i përket ekstavagancës në jetën e përditshme normalisht që nuk jam ekstavagante si në foto paradite jam disi më e thejshtë duke qenë se merrem dhe me fitnes kryesisht veshja e paraditës është sportive ndërsa darkave jam te ekstavaganca.

Më pëlqen të eksperimentoj me pamjen sidomos me flokët pasi me mërzitet i njëjti look përshembull këtë verë kam eksperimentuar me gërshetat duke provuar tre ngjyra të ndryshme flokësh?, është shprehur Iva.

Ndërsa përsa i përket pyetjes rreth operacioneve plastike dhë neës është penduar që ka kryer ndërhyrje ajo ka sqaruar edhe një herë që e vetmja ndërhyrje që ka kryer në trupin e saj janë buzët dhe për këtë sapo të gjej kirurgun e duhur do t?i heqë.

?E kam thënë dhe stërthënë që e vetmja ndërhyrje e imja janë buzët dhe sapo të gjej doktorin e duhur normalisht jashtë vendit do kryej një ndërhyrje që ti heq , nuk jam kundra operacioneve plastike por momentalisht mendoj se nuk kam nevojë për ndërhyrje pasi kujdesem mjaftueshëm  për linjat e mia duke ushtruar fitnes trajtime të ndryshme dhe ushqim të shëndetshëm?, është përgjigjur Iva Aliko.

Intervista e plotë me modelen Iva Aliko

Si ka qenë kjo verë për ty, ke bërë pushime apo ke patur ndonjë projekt?

Në rradhë të parë faleminderit  Zotit që jemi mirë mga kjo pandemi që po kalojmë , por sipas rrethanave kam pasur një verë me pushime të këndshme dhe me projekte që mbetën për tu parë në vazhdim.

Si është Iva në jetën e përditshme është kaq ekstarvagante, siç duket edhe në fotot që publikon apo është një vajzë e thjeshtë?

Përsa i përket ekstavagancës në jetën e përditshme normalisht që nuk jam ekstavagante si në foto paradite jam disi më e thejshtë duke qenë se merrem dhe me fitnes kryesisht veshja e paraditës është sportive ndërsa darkave jam te ekstavaganca.

Eksperimenton shumë me pamjen pasi në fotot e fundit pamë që i ishe përshtatur trendit të fundit me flokët rozë?

Më pëlqen të eksperimentoj me pamjen sidomos me flokët pasi me mërzitet i njëjti look përshembull këtë verë kam eksperimentuar me gërshetat duke provuar tre ngjyra të ndryshme flokësh.

Në një intervistë të realizuar më parë ke thënë që do heqësh dorë nga operacionet plastike, se do shfryje gjoksin, se je penduar që i ke kryer ndërhyrjet.  Kur mendon t?i realizosh?

E kam thënë dhe stërthënë që e vetmja ndërhyrje e imja janë buzët dhe sapo të gjej doktorin e duhur normalisht jashtë vendit do kryej një ndërhyrje që ti heq , nuk jam kundra operacioneve plastike por momentalisht mendoj se nuk kam nevojë për ndërhyrje pasi kujdesem mjaftueshëm  për linjat e mia duke ushtruar fitnes trajtime të ndryshme dhe ushqim të shëndetshëm .

Tani ne nuk mund të qëndrojmë pa pyetur rreth çështjeve të zemrës?Si i ke marrëdhëniet me dashurinë, je aktualisht me dikë?

Së fundi parapëlqej që çështjet e zemrës ti mbaj personale dhe mos të flas për këtë pjesë në media.

Meqë jemi në këtë pjesë të nxehtë, a ruan ende kontakte me ish deputetin me të cilin ke patur lidhje më parë?

Kjo pjesë i takon së kaluarës dhe s?më pëlqen ta riflas pasi u bë shumë e bujshme në fillimet e veta dhe tani le të themi është harruar sadopak kështu që mos ta rifreskojmë përsëri , mund të them vetëm që me personin në fjalë ruaj marrëdhënie miqësore shumë të mira.

Si i preferon Iva meshkujt, çfarë tiparesh duhet të ketë një mashkull të bëjë Ivën për vete?

Përsa i përket pamjes së jashtme më tërheqin shumë duart ( nëse një mashkull ka duar të bukura ka gjithashtu klas)linja sportive dhe dhëmbët për mua kanë shumë rëndësi , për sa i përket karakterit më tërheq një mashkull më karakterr burrëror , besnik ,që di të më respektoj  ashtu siç dua unë dhe të më mbështes emocionalisht. Kushti i fundit po jo më pak i rëndësishëm të dojë kafshët pasi në të kundërt nuk ka asnjë shans me mua./ CNA.al

Lajmet e fundit nga