LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Derra, mos bëfshi pikën e hajrit”/ Revoltohet Landi i WSF

19 Gusht 2020, 11:10, Lifestyle CNA
“Derra, mos bëfshi pikën e hajrit”/ Revoltohet Landi i WSF

Këngëtari i grupit të njohur West Side Family, Landi Hysi, është shprehur mjaft i revoltuar me sjelljen e pushuesve në jug të Shqipërisë. Pasi kanë festuar pushuesit kanë lënë mbeturina duke ndotur kështu ambientin pranë bregdetit.

Ai ka publikuar një video në Instastory, përmes së cilës kritikon rininë shqiptare që me veprime të tilla të pandërgjegjshme dëmtojnë mjedisin.

?Mos ardhshi më këtu e mos e bëfshi pikën e hajrit asgjëkundi me këtë sjellje!! Derra. Shqipëria është një vend i bukur por me këtë sjellje nuk kemi për të shkuar asgjëkundi. Nuk mund t?i kërkojmë as qeverisë as dreqit, që jo po na bëj këtë e atë. Nëse ti vjen vëlla ose motër për qejf edhe shkakton këtë lloj mynxyre këtu, je një derr që ai tjetri aty dhe qeveria të thotë ?o vëlla nuk kam çfarë bëj se ti je një derr?! Prandaj kujdesuni për ambientin, pini, bëni qejf, bëhuni tapë por mos lini menderosje nga pas. Tani këto gjërat tuaja po jua heq unë sot, po thirrini mendjes legena?, shprehet këngëtari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga