LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aktorja akuzon Can Yaman se i hodhi çaj të nxehtë/ Aktori me origjinë shqiptare përfundon në gjykatë

19 Gusht 2020, 08:11, Lifestyle CNA
Aktorja akuzon Can Yaman se i hodhi çaj të nxehtë/ Aktori me

Aktori me origjinë shqiptare Can Yaman është një nga aktorët më të dashur jo vetëm ne Shqipëri por edhe në Turqi. Ai u bë i njohur me rolin e tij si Can në serialin “Erkenci kus” dhe së fundi në serialin “Bay Yanlis”.

Së fundi aktori me origjinë shqiptare ka përfunduar në gjykatë dhe lajmi po bën bujë në mediat e huaja. Can Yaman i cili u bë shumë i njohur me rolin e ?Xhanit? në serialin ?Një puthje në errësirë?, po akuzohet nga një kolege e tij aktore, Selen Soyder.

Me këtë të fundit Can Yaman ka luajtur në serialin ?Hangimiz Sevmedik?. Selen e akuzon Yaman se ka hedhur çaj të nxehtë tek ajo teksa po debatonin. Can Yaman deklaron se e ka hedhur gotën me çaj në dysheme, por Selen e mohon këtë.

Yaman duhet t?i paguajë aktores 1200 euro. Pavarësisht kësaj ngjarje, Can Yaman po vazhdon me sukses karrierën e tij. Ai luan aktualisht në një nga serialet më të ndjekur në Turqi me titull ?Bay Yanlis?, krah aktores Ozge Gurel./CNA.al

Lajmet e fundit nga