LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Po merrni në qafë jetë njerëzish”/ Armina Mevlani jep mesazhin e fortë për të rinjtë shqiptarë

18 Gusht 2020, 12:19, Lifestyle CNA
“Po merrni në qafë jetë njerëzish”/ Armina

Mbrëmjen e kaluar mediat e huaja pasqyruan festën e çmendur në Wuhan , ku mijëra të rinj festonin pa maska dhe nuk ruanin distancën me njëri-tjetrin.

Fotot bënë xhiron e rrjetit dhe shumë njerëz kanë reaguar të revoltuar pasi bota ndodhet ende në valën e pandemisë.

Blogerja Armina Mevlani ka reaguar nëpërmjet rrjeteve sociale pasi ka parë pamje nga Wuhan dhe iu drejtohet shqiptarëve:

?Nuk e kuptoj pse njerëzit në këtë kohë e kanë kaq të vështirë mos të festojnë në grup? E njëjta gjë vlen edhe për Shqipërinë. Po merrni në qafë jetë njerëzish?, ka shkruar Armina krah postimit në Instagram./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga