LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Shushunja politike"/ Deputeti demokrat i kundërpërgjigjet Bushkës

25 Shtator 2018, 20:15, Aktualitet CNA
"Shushunja politike"/ Deputeti demokrat i kundërpërgjigjet

Ditën e sotme deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji është përplasur në distancë me deputeten e Partisë Socialisite, Klotilda Bushka, e fundi kjo që akuzohet se ka vjedhur shqiptarët,

Bushka reagoi duke thënë se zkuzat për vjedhjen e 3.5 miliardë lekëve tendera janë vetëm gënjeshtra dhe sëbashku me Salianjin, do të takohen në gjyq.

Pas kësaj deklarate të deputetes është kundërpërgjigjur deputeti demokrat.

Në një postim në rrjetet sociale, Salianji nëpërmjet një grafiku tregon ?sa është fryrë deputetja e Ramës?, ndërsa ka theksuar se vettingu në politikë do t’i shpëtojë shqiptarët nga “shushunjat politike”. .

Postimi i plotë:

Fakte jo broçkulla!

Ja sa eshte fryre deputetja e Ramës.

10 fish të Ardhura gjatë qeverisjes së Ramës.

3.5 miliardë lek që nuk jane per bizneset e njerezve ?te thjeshte?.

Bushka- Ferhati nje nga rastet e nginjura qe shqepen me para të shqiptareve dhe bejne te pervuajturin ne publik.

Cilido mund ta shohë qartë fryrjen me para te kompanise së Bushkës së Ramës.

Vetingu do ti shpetoje shqiptarët nga Shushunjat e politikës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga