LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

CNA.al publikoi faktet/ “Stop” vë me shpatulla pas muri Bashën

25 Shtator 2018, 19:26, Aktualitet CNA
CNA.al publikoi faktet/ “Stop” vë me shpatulla pas muri

Edhe mbrëmjen e sotme emisioni ?Stop? referuar denoncimit të para disa ditëve të CNA.al ka prekur çështjen e kompanisë së kunatit të Lulzim Bashës, Erion Isufi, për deklarimet në shtet të  ?Landmark Communication?.

CNA.al në investigimin e saj zbuloi se kompania ?Landmark Communication? në vitin 2017 kishte një xhiro prej 2 miliardë lekë, ndërsa në shtet deklaronte si fitim vetëm 46 milionë lekë të vjetra.

Moderatorët e emisionit ?Stop? në duke akuzuar kreun e PD-së, Lulzim Basha për të gjithë këtë evzion fiskal sikurse ata e kanë quajtur, i kanë dhënë atij edhe një shpiegim.

Mbrëmjen e djeshme Basha i kërkoi  kryeministrit Edi Rama, duke qenë se pej 5 vitesh ka pushtetet ?të faktojë akuzat e adresuara atij dhe familjes, ose ta qepë gojën?.

Gazetari Saimir Kodra iu përgjigj Bashës duke thënë se aq sa e ka parë ai evazionin e kunatit të tij dhe ka reaguar, aq do të reagonte edhe policia apo Prokuroria.

Më tej ai ka kërkuar nga drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve të hetojë këto fakte që janë publikuar, pasi deri tani në këtë kompani nuk kanë shkuar as për kontroll./ CNA.al

Lajmet e fundit nga