LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Editori i CNA.al i përgjigjet Bashës/ Pse tmerrohet pas dosjeve të kunatit dhe vjehrrit

25 Shtator 2018, 15:51, Aktualitet CNA
Editori i CNA.al i përgjigjet Bashës/ Pse tmerrohet pas dosjeve

Pas investigimeve që prej ditësh CNA.al ka bërë lidhur me pasuritë e familjarëve të kreut të Opozitës, ka reaguar vetë Lulzim Basha.

Mbrëmë nga një studio televizive, Basha është hallakatur keq dhe të gjitha këto i kosideron shpifje, madje edhe xhiron 2 miliardë lekë të kunatit dhe lejet e firmosura prej tij për ortakët e vjehrrit. Por më në fund reagoi.

Vetëm pak minuta më parë Basha i quajti propagandë çdo fakt, dokument dhe provë që flet kundër tij, çdo të vërtetë që i djeg dhe përvëlon, dhe për të mbrojtur familjen e zullumet i quan propagandë e pushtetit, skandalet e korrupsionit filluar dje e që vazhdojnë deri sot.

Pas Bashës ka reaguar dhe editori i CNA.al, Elvi Fundo. Në një postim në rrjetet sociale, Fundo shkruan se dikur ?armiqtë e brendshëm? kanë folur për këto afera të familjarëve të tij, por Rama dhe Basha janë kujdesur më së miri që të mos e merrte vesh kush.

Më tej editori i CNA.al, në ironi therëse shkruan ?Se nuk mund t’i bësh të dyja Lul, edhe të trashësh zverkun me paratë e korrupsionit, edhe të hiqesh si revulucionar që po kërkon të pastroje politikën?.

Postimi i plotë:

?Te ka zene keq halli o Lul, e kuptoj. Sa rrije urte dhe prishje leket qe i fitonte me miratimin e qeverise kunati, askush nuk ndihej nga PS. Vetem ne “armiqte e brendshem” flisnim atehere, por ti bashke me Edin perpiqeshit shume te mos na degjonte kush. Tani qe je bere trim i terbuar e po kerkon koken e Rames se ke marre ne koalicion Shpetimin, mos u cudit shume qe do t’i permendin edhe ata kunatin, gruan, vjehrrin, vellain, nusen e vellait etj… Se nuk mund t’i besh te dyja Lul, edhe te trashesh zverkun me parate e korrupsionit, edhe te hiqesh si revucionar qe po kerkon te pastroje politiken?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga