Sulmi ndaj biznesit/ Zbulohet skema e Bashës

25 Shtator 2018, 12:16, Aktualitet CNA
Sulmi ndaj biznesit/ Zbulohet skema e Bashës

Deputetja socialiste, Klotilda Ferhati ka akuzuar kreun e opozitës, Lulzim Basha, se kompanitë e miqve të tij kanë mashtruar me taksat.

Këtu ajo përmend kompaninë e konsulencës së kunatit të Bashës, e cila vitin e kaluar deklaroi vetëm 40 milionë lekë të vjetra fitim, kur shifrat reale ishin në 2.2 miliardë, investigim ky i kryer nga CNA.al.

Deputetja socialiste ka shtuar më tej se Basha vazhdon të punojë me ato që ai i quan oligarkë.

Ferhati ndër të tjera ka thënë, se kjo është një fushatë gjobvënie dhe një sulm nominal ndaj biznesit, i cili është i detyruar të punojë me kompaninë e kunatit të Bashës.

Sipas deputetes socialiste, praktika e gjobvënies ka qenë e zakonshme në kohën kur Lulzim Basha ishte kryetar i Bashkisë së Tiranës dhe të gjithë bizneset derdhnin haraçin tek ai. /CNA.al

Lajmet e fundit nga