LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kapet drogë në kufirin shqiptaro-grek/ Në pranga dy persona

25 Shtator 2018, 11:13, Aktualitet CNA
Kapet drogë në kufirin shqiptaro-grek/ Në pranga dy persona

Policia e Janinës ka sekuestruar 12 kg marijuanë. Lënda narkotike ishte fshehur në një automjet, i cili vinte nga kufiri i gjelbër.

Mësohet se lënda narkotike prej 10 kg e 600 ishte ndarë në 10 pako.

Në prangat e policisë ranë shoferi 26 vjeçar grek dhe shqiptari 34 vjeç.

Pasi sekuestroi drogën në automjet, policia kreu kontrolle në banesën e shqiptarit, ku zbuloi edhe 2kg e 14 gr të tjera marijuanë.

Gjatë aksionit u sekuestruan nën cilësinë e provës materiale, 480 euro dhe 3 celularë. /CNA.al

Lajmet e fundit nga