LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Jepet masa e sigurisë për tre anëtarët e mbetur të “Bajrajve”

25 Shtator 2018, 10:51, Aktualitet CNA
Jepet masa e sigurisë për tre anëtarët e mbetur të

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë sot masën e sigurisë për tre pjesëtarë të tjerë të grupit të strukturuar kriminal ?Bajri?. Për Klaudio Hoxhallin, Ismet Idrizin dhe Denis Brajoviç, gjykata vendosi ?arrest me burg?.

Ndërkohë Safet Bajtri mori masën e sigurisë ?arrest me burg? për veprën penale të armëmbajtjes pa leje, e cila ishte e treta për të.

Kujtojmë se ditën e djeshme, krimet e rënda lanë në burg gjashtë nga të arrestuarit e grupit ?Bajri?, Safet Bajrin, Ilir Rustemin, Emrah Plakun, Astmer Bilalin, Armir Grimajn dhe Fabiol Hoxhën.

Ndërkohë dy prej anëtarëve të tjerë të grupit ndodhen në Holandë.

Polica gjithashtu ka shpallur në kërkim kokën e grupit, Enver Bajrin dhe 34 vjeçarin me iniciale N.H.

Grupi i strukturuar kriminal ?Bajri?, u shkatërrua katër ditë më parë në kuadër të operacionit të koduar ?Oaz?, i cili u shtri në Tiranë, Shkodër dhe Holandë.

Ndaj të arrestuarve rëndojnë akuzat ?Vrasje me dashje e mbetur në tentativë?, në bashkëpunim, ?Vrasje me dashje?, e kryer në bashkëpunim, ?Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve dhe municioneve luftarake?, ?Organizim i llotarive të palejuara?, ?Pastrim i produkteve të veprës penale? të kryer në bashkëpunim, ?Shtrëngim me anë të kanosjes ose dhunës për dhënie të pasurisë?, kryer në bashkëpunim, ?Përkrahje e autorit të krimit?, ?Moskallëzim krimi?, ?Prodhim e shitje e lëndëve narkotike?. /CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga