LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dita e sotme sjell zyrtarisht vjeshtën, sinoptikanët: Çadrën mbajeni me vete

25 Shtator 2018, 08:03, Aktualitet CNA
Dita e sotme sjell zyrtarisht vjeshtën, sinoptikanët:

Verës së zgjatur i erdhi fundi për ketë vit. E marta e 25 shtatorit sjell zyrtarisht stinën e vjeshtës.

Temperaturat do të ulen ndjeshëm me 5, 6 gradë, ndërsa në zonat malore i freskëti do të ndihet edhe më tepër.

Por vjeshta e këtij viti parashikohet të jetë më e ngrohte se vite më parë.

Nuk do të mungojnë reshjet e shiut dhe stuhitë në ditë të veçanta.

Nga e marta vishuni si për vjeshtë dhe çadrën mbajeni gjithmonë me vete, thonë sinoptikanët.

Lajmet e fundit nga