LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjata-Markut: Do të vijë koha, po s’do të mbrojë njeri

24 Shtator 2018, 21:52, Aktualitet CNA
Gjata-Markut: Do të vijë koha, po s’do të mbrojë njeri

Ish-kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Çlirim Gjata gjatë intervistës në emisionin ?360 gradë?, në Ora News është shprehur se Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme duhet të ketë kujdes, se kur t’i vij radha e askush s?do e mbrojë.

?Kësaj prokurores i kanë vjedhur dy herë prokurorinë.  Ne themi Marku ka shkelur ligjet, por ajo nuk duhet të harrojë se do i vij rralla dhe se kur t’i vij nuk e do e mbrojë njeri?,- ka thënë Gjata.

Edhe gazetarja Klodiana Lala ka lëshuar akuza të forta kundër Markut, madje ajo e ka cilësuar letrën e saj drejtuar shqiptarëve, si të pazakontë dhe se duket sikur është shkruar nga një kryetare partia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga