LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zgjedhjet lokale/ Alibeaj përjashton bojkotin

24 Shtator 2018, 18:11, Aktualitet CNA
Zgjedhjet lokale/ Alibeaj përjashton bojkotin

I ftuar në studion ?Mbrëmjes? në ABC News deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka deklaruar se opozita nuk e mendon si opsion bojkotin e zgjedhjeve lokale.

Ndonëse kanë deklaruar se nuk do të futen në zgjedhje me Ramën, Kryeministër, mbetet për t?u parë aksioni opozitar, por Alibeaj ka bërë me dije se me çdo lloj forme do të largojnë Ramën nga pushteti.

?Opozita nuk do të bojktojë zgjedhjet. Ne nuk bojkotojmë nevojën ulëritëse të publikut shqiptar për të bërë zgjedhje të lira. S?ka zgjidhje tjetër, kjo do të jetë. Do hyjmë në zgjedhje dhe do t?i fitojmë?? u shpreh Alibeaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga