LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

LSI sjell faktet/ Rama kundër Trump

24 Shtator 2018, 14:47, Aktualitet CNA
LSI sjell faktet/ Rama kundër Trump

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një postim në rrjetet sociale ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, sa i përket luftës ndaj drogës.

Duke sjellë si fakt deklaratën e Donald Trump, i cili u shpreh se do të zhvillojë një betejë dhe një luftë nga më agresivet ndaj drogës si shkatërrimtare e shoqërisë, shëndetit dhe ekonomisë, Vasili shkruan se Kryeministri e përmbyti Shqipërinë me drogë dhe për përdorimin e kokainës e radhiti si vendin e parë.

Vasili shkruan se “Trump është përballë drogës ndërsa Rama në krah të saj, pra kundër Trump”.

Postimi i plotë:

Trump ballas kunder droges ndersa Rama ne krah te saj dhe kunder Trump.

Donald Trump ne OKB shpalli publikisht se SHBA do te zhvilloje nje beteje dhe nje lufte nga me agresivet ndaj droges si shkaterrimtare e shoqerise,shendetit dhe ekonomise.
Per Trump kjo beteje e ashper dhe pa kompromis eshte prioritet madhor mbareboteror.
Per kryeministrin e Shqiperise fjalet “lufte ndaj droges”, jane pikerisht fjalet, qe ai urren me shume,sepse kryeministri vete eshte ai qe gjallon,vegjeton dhe qeveris permes droges,me drogen dhe per drogen.
Kryeministri e permbyti Shqiperine me droge dhe per perdorimin e kokaines e radhiti si vendin e pare.
Mbi kete kryeminister rendojne fatet e mijra familjeve te shkaterruara, mijra familjeve te kriminalizuara te perfshira ne kultivim dhe trafik droge dhe mijra jeteve me shendet te shkaterruar nga perdorimi i droges.
Trump eshte perballe droges ndersa Rama ne krah te saj,pra kunder Trump…./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga