LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rama, kukull e oligarkëve”/ Lubonja tregon, si mund ta rrëzojë opozita

24 Shtator 2018, 16:26, Aktualitet CNA
“Rama, kukull e oligarkëve”/ Lubonja tregon, si mund ta

Analisti Fatos Lubonja gjatë një  interviste në News 24 është shprehur se kryeministri, Edi Rama është kukulla e oligarkëve.

?Edi Rama nuk mund të vendosë për çdo gjë, por ai e bën këtë falë një mbështetjeje të fortë që vjen nga paratë, s?mund të ketë pushtet pa oligarkët. Shqipëria vend i vogël dhe e keqja nuk fshihet dot. S?bëhet fjalë vetëm për personin e keq, por për sistemin e keq që ka marrë personin përsipër, si kukull? , – ka deklaruar analisti.

Gjatë fjalës së tij Lubonja është shprehur se është opozita, ajo që duhet të gjej instrumentet që si do shkatërrohet sistemi që ka vendosur Rama.

?Ky është hap tjetër që opozita duhet ta dijë qartazi,?- ka vijuar ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga