LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Koka e bandës Bajri”/ Kush është 45-vjeçari, që endet i lirë

24 Shtator 2018, 15:50, Aktualitet CNA
“Koka e bandës Bajri”/ Kush është 45-vjeçari,

?I forti” i Shkodrës, Safet Bajri është arrestuar, por “koka e bandës Bajri? është endet i lirë.

E kemi fjalën Enver Bajrin, i cili dyshohet se fshihet në Belgjikë. Vëllai i tij, Behar Bajri ndodhet në burg edhe djemtë e xhaxhait të tij Safet dhe Ilir Bajri, janë në qeli, por 45-vjeçari është ende në arrati.

Sipas BW, Enveri merret me trafikun e drogërave të forta, që i merr nga Amerika Latine dhe më pas i transporton drejt vendeve të Bashkimit Europian.

Për këtë ka dyshime se ai përdor si tranzit Shqipërinë.

Kujtojmë këtu se pak ditë më parë u arrestuan 11 pjesëtarë të kësaj bande, ku vetëm për 6 prej tyre u dha vendimi ?arrest me burg? gjatë ditës së sotme në Gjykatën e Krimeve të Rënda./ CNA.al

Lajmet e fundit nga