LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Emërimet korruptive në arsim/ Qytetari sfidon Ramën

24 Shtator 2018, 14:46, Aktualitet CNA
Emërimet korruptive në arsim/ Qytetari sfidon Ramën

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale, denoncimin e një qytetari për emërimit korruptive në një shkollë në Kukës.

Sipas qytetarit ish-kandidati për kryetar bashkie në Kamëz i Partisë Socialiste, Safet Gjici, së bashku me kreun socialist të njësisë administrative Kalisë, kanë futur në shkollë një mësues, i cili nuk ka arsimin përkatës.

Më tej denoncuesi ka sfiduar Ministren e Arsimit dhe kryeministrin Edi Rama, që të provojnë vërtetësinë e këtij mesazhi.

Postimi i plotë

Dora e zeze mafioze e Gjicit ne arsimin e Kukesit!

Lexoni mesazhin e mesuesit dixhital. sb

Mirmbrema doktor.desha te te informojme se qfar bahet ne shkollen 9vjeqare njesia ad.kalis kukes.safet gjici me kryetarin e partis socialite te njesise kalise mesues me njemije probleme per komunitetin tone po varrosin arsimin ne kalis.jane fute mesues qe po te merren ne testim nuk dine tabelen e shumzimit nje nder ta mund ta ilustrojme eshte jemin skender rama qe me bekimin e safet gjicit futet mesues me nje shkolle te mesme bujqsore te cilen e ka mbaruar para 8vitesh dhe diplomen e ka marre vitin e kaluar pasi ishte ngeles.

po te sqaroj se personi ne fjale nuk ka asnje vite pune por eshte krenar lashi personiqe i duhen vota per gjicin dhe pasi i sistemon u thot merrnje gjicin ne tel.dhe i thuajni faleminderit.trysni e papare .po qe se duan ta provoj kete gje policia se sa ashte e vertet le te zbardhe telefonata e krenar lashit dhe te shohim sa e vertet.doktor kalisi eshte nje zone e varfer por po te drejtohem si prind qe kam femije ne shkolle se nuk paska gja me te rande te luash me femijte.

sa per ministren lindita nikolla e sfidoj le te vij ne kalis ti marre mesuesit ne testim te shohe a e ka luftuar kancerin ne arsim apo e ka shtuar .prinderve te femijeve u ka humbur shpresa kane frike nga shume drejtime por nuk shprehen .sfidoj drejtorine arsimore ministrine e arsimit kryeministrin prokurorin se sa vertetsi ka ky mesazh.respekt nga ana jone. /CNA.al

Lajmet e fundit nga