LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kaosi te Krimet e Rënda për “Shullazin”/ Reagon Ambasada Amerikane

24 Shtator 2018, 16:18, Aktualitet CNA
Kaosi te Krimet e Rënda për “Shullazin”/ Reagon Ambasada

?Populli shqiptar meriton një sistem drejtësie ku policia dhe prokurorët qëndrojnë së bashku kundër kriminelëve. Mbështesim prokurorët e guximshëm që kërkojnë drejtësi, edhe kur ka rreziqe?,-kështu është shprehur ambasada amerikane në Tiranë, pas interesimit të ?Zërit të Amerikës? për situatën e krijuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për Çështjen ?Shullazi?.

Kujtojmë këtu se pak ditë më parë për 10 prokurorë të Krimeve të Rënda, mes tyre edhe për ish-kryeprokurorin Besim Hajdarmataj, u urdhërua hetim disiplinor, nga Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku.

Rreth këtij vendime pati kontestime dhe për këtë Marku në një letër adresuar qytetarëve sqaronte situatën. Ajo shpjegoi se ata kanë vepruar në kundërshtim me detyrimet e tyre kushtetuese./ CNA.al

Lajmet e fundit nga