LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“E pranoj ishte vit i errët”/ Fatmir Xhafaj thumbon Tahirin

24 Shtator 2018, 19:39, Aktualitet CNA

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj në një intervistë në ?Real Story? në Vizion Plus është shprehur se kriminel ka pasur edhe në vitin 2010, kur në pushtet ishte Partia Demokratike dhe se kriminel ka edhe në vitin 2018.

Në lidhje me çështjen e kanabizimit Xhafaj është shprehur, se viti i errët është viti 2016, vit në të cilin policia ishte nën drejtimin e ish-ministrit Saimir Tahiri.

?E pranoj viti 2016 ishte vit i errët, për këtë punë, por mos harroni se Lazarati nisi fuqizimi grupeve kriminale në Shqipëri. Për mua nuk ka rëndësi nëse është i majtë apo i djathtë, për mua është kriminel?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga