LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklarata e fortë e Artan Hoxhës/ Tahiri do kthehet në një lloj ping pongu për...

24 Shtator 2018, 19:00, Aktualitet CNA
Deklarata e fortë e Artan Hoxhës/ Tahiri do kthehet në një

Gazetari Artan Hoxha gjatë një interviste në emisionin ? 5 pyteje nga Babaramo? në Report Tv është shprehur se çështja e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri po shtyhet, që ky i fundit të kthehet në një lloj ping pongu në politikë.

?Nuk i ka penguar njeri që t?i nisnin hetimet që në 2016 për Tahirin. Po nuk donte prokuroria, se nuk i interesonte në atë kohë. Çështja e Tahirit po shtyhet për mos të thënë, po zvarritet që ky i fundit të mos hetohet dhe të kthehet në një lloj ping pongu për politikën?,-ka thënë Hoxha.

Gjithashtu gazetari është shprehur se gjyqi moral dhe publik i është bërë Tahirit, por sipas tij dënimi i Tahirit do të shtyhet dhe ndoshta mund të mos jepet kurrë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga