LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ose provoji ose qepe”/ Basha sfidon Ramën

24 Shtator 2018, 19:43, Aktualitet CNA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ?Open? të Eni Vasilit në Top Channel nga ku po flet për akuzat e adresuara ditëve të fundit rreth vettingut në politikë.

Basha e ka sfudiar Ramën duke i kërkuar atij të provojë të gjitha akuzat që i janë adresuar, duke qenë se prej 5 vitesh ka të gjitha pushtetet.

?Me kriminelët nuk jam ulur dhe nuk kam bërë kurrë pakt dhe me oligarkët nuk jam ulur dhe nuk kam bërë kurrë pazar.

Është e thjeshtë të ngresh gishtin kur ke në dorë të gjitha pushtetet. Rama ka 5 vjet me të gjitha pushtetet.

Ose t?i provoj akuzat ose ta qepi. Ta qepi me të gjithë ata që flasin lartë e poshtë?,- u shpreh basha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga