LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Platforma antimafia/ Basha tregon çfarë sekuestron ligji

24 Shtator 2018, 20:20, Aktualitet CNA
Platforma antimafia/ Basha tregon çfarë sekuestron ligji

I ftuar në emisionin ?Open? të Eni Vasilit, në Top Channel, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka sqaruar platformën antimafia të prezantuar ditën e sotme.

Basha ka thënë se platforma antimafia propozon mekanizmin ligjor dhe institucional për evidentimin, sekuestrimin e pasurive të personave publikë dhe privatë të përfshirë në afera korruptive tendera, koncensione, e PPP.

Më tej Basha ka theksuar se ky ligj sekuestron paratë që janë shtënë në dorë nga oligarkët.

?Ligji e ndal procesin, verifikon veprimet që janë bërë në kundërshtim flagrant me të. Pavlefshmëria e kontratrës dhe marrja e parave. Ky ligj sekuestron paratë që janë shtënë në dorë nga oligarkët. Sekuestron pasurite e zyrtarëve të lartë publikë që kanë firmosur këto afera. Vendos një standard për sot dhe nesër. Askush s?mund të shpërdorojë lekët e shtetit.?, u shpreh kreu i PD-së./ CNA.al

Lajmet e fundit nga