LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sa grupe kriminale ka në Fier?/ Xhafaj jep përgjigjen qesharake

24 Shtator 2018, 19:59, Aktualitet CNA
Sa grupe kriminale ka në Fier?/ Xhafaj jep përgjigjen qesharake

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj gjatë intervistës në emisionin ?Real Story? në Vizion Plus është pyetur se sa  grupe kriminale ka në qytetin Fierit, që lundrojnë mes drogës dhe prostitucionit.

“Në Fier kemi hetuar një grup kriminal. Prit se kanë qenë dy grupe kriminale që kemi hetuar. Dy grupe janë goditur në Fier. Jo vetëm që i kemi goditur, por edhe u kemi hapur hetim pasuror?,- ka thënë ministri.

Gjatë intervistës Xhafaj ka folur edhe për grupin “Bajri”, për të cilin është shprehur se ka pasur influenca shtetërore në kohëra të ndryshme, ndër vite./ CNA.al

Lajmet e fundit nga