LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“E kam bërë njëherë atë akt”/ Xhafaj flet për dorëheqjen

24 Shtator 2018, 20:26, Aktualitet CNA
“E kam bërë njëherë atë akt”/ Xhafaj flet

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj gjatë intervistës në ?Real Story? në Vizion Plus ka folur edhe në lidhje me dorëheqjen e tij.

?Dorëheqja? Jo sa herë që flet PD unë duhet të dorëzoj një letër. E kam bërë njëherë atë akt?,- ka thënë ministri.

Xhafaj ka folur edhe për audio-përgjimin, ku pretendohet se vëllai i tij Agroni bën pazare droge me Albert Veliun ose siç njihet ndryshe si ?Babalja?.

Këtë gjë ai e ka cilësuar, si të pavërtetë dhe se opozita e ka montuar për t?i bërë shantazh.

?Nëse rezulton e vërtetë do mbaj unë përgjegjësi, nëse jo duhet të  mbajnë përgjegjësi ata që e kanë sajuar. Këtë do e zgjidh hetimi, se unë nuk jam prokuror?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga