LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shokon Basha/ Edhe unë kam bashkëpunuar me oligarkët

24 Shtator 2018, 20:46, Aktualitet CNA
Shokon Basha/ Edhe unë kam bashkëpunuar me oligarkët

Kreu i opozitës Lulzim Basha, gjatë intrevistës në emisionin ?Open? në Top Channel  është shprehur se oligarkët që po zhvatin paratë e shqiptarëve me ndihmën e qeverisë kanë bashkëpunuar edhe me qeverinë Berisha dhe në kohën, kur ai ishte kryetar i PD-së.

?Të gjitha këto kompani që ju përmendni, është e vërtetë që kanë marrë para edhe në kohën e qeverisjes së PD-së, por edhe kur unë drejtoja bashkinë e Tiranës?,- ka thënë Basha.

Më tej ai shprehur se me bindje të plotë, se ata kanë fituar sepse kanë pasur ofertën më të mirë, pasi kanë marrë pjesë në tenderë të hapur dhe në gara të ndershme.

?Unë jam i gatshëm që të përfshihen në hetim. Kompania ?Fusha shpk? ka marrë tendera në bashkinë e Tiranës sepse ka konkurruar me disa kompani të tjera dhe ka pasur ofertën më të mirë, ndërsa në rastin e Teatrit Kombëtar, kjo kompani po merr pa garë lejen për të ndërtuar kulla me vlerë miliona euroshe, duke mundësuar pastrimin e parave të krimit në kundërshtim të plotë me interesin publik?, -ka vazhduar krye opozitari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga