LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ligji mbërrin në Presidencë/ Çfarë do të ndodhë me Teatrin?

25 Shtator 2018, 09:14, Aktualitet CNA
Ligji mbërrin në Presidencë/ Çfarë do të

Ligji për Teatrin me amendimet e bëra në seancën e 20 shtatorit ka mbërritur në Presidencë.

Palët janë të ndara nëse Presidenti ka të drejtë të rikthejë dy herë ligjin për teatrin.
Partia Socialiste e konsideron ligj të njëjtë pasi mban të njëjtin numër me të vjetrin, ndërsa PD e konsideron të ri ligjin dhe i jep Presidentit të Republikës të drejtën e rikthimit të ligjit.
Stafi juridik i presidentit ka nisur shqyrtimin e dokumenteve të përcjella nga Kuvendi.

Lajmet e fundit nga