LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video- Aksioni i policisë në Tiranë/ Arrestohen katër persona, një në kërkim

25 Shtator 2018, 10:02, Aktualitet CNA
Video- Aksioni i policisë në Tiranë/ Arrestohen katër

Policia e shtetit mbrëmjen e djeshme, ka kryer kontrolle në kryeqytet në ambiente dhe banesa, ku dyshohej për armë, lëndë narkotike dhe persona të shpallur në kërkim.

Gjatë kontrolleve të ushtruara, u godit një rast i  kontrabandës së medikamenteve mjekësore, dy raste të prodhimit dhe shitjes së lëndës narkotike, një rast i prodhimit dhe mbajtjes pa leje të armëve dhe municionit luftarak si dhe u kap një shtetas në kërkim.

Gjatë aksionit u arrestuan katër persona ndërsa u shpall në kërkim një tjetër.

Nën cilësinë e provës materiale, policia sekuestroi një armë zjarri ?pushkë?, disa fishekë, 40 medikamente të ndryshme mjekësore, automjet e aparat celular.

Njoftimi i plotë

Vijojnë kontrollet për rritjen e parametrave të sigurisë.

Kontrollet në zbatim të planit të masave për kontrollin e territorit të ambienteve dhe banesave ku dyshohet për armë e lëndë narkotike, për kapjen e personave në kërkim, të atyre që qarkullojnë me armë zjarri pa leje apo që tentojnë të shpërndajnë lëndë narkotike.

Kontrollet nga Sektori i Forcës së Posaçme të Operacioneve Speciale dhe Kërkimit, Forca e Posaçme Shqiponja dhe Patrullat e Përgjithshme të Komisariateve.

Gjatë kontrolleve të ushtruara goditet një rast i kontrabandës së medikamenteve mjekësore, dy raste të prodhimit dhe shitjes së lëndës narkotike, një rast i prodhimit dhe mbajtjes pa leje të armëve dhe municionit luftarak si dhe kapet një shtetas në kërkim.

Arrestohen në flagrancë katër shtetas dhe shpallet në kërkim një tjetër.

Sekuestrohen armë zjarri ?Pushkë?, disa fishekë, 40 medikamente të ndryshme mjekësore, automjet e aparat celular.

Verifikohen dhe kontrollohen 22 mjete dhe 79 persona.

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, në zbatim të Planit të Masave për kontrollin e territorit të ambienteve dhe banesave ku dyshohet për armë e lëndë narkotike, për kapjen e personave në kërkim, të atyre që qarkullojnë me armë zjarri pa leje apo që tentojnë të shpërndajnë lëndë narkotike, gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, kanë ushtruar kontrolle me pika të lëvizshme, në të gjitha rrugët e Tiranës.

Si rezultat i kontrolleve të ushtruara, në rrugën e ?Barrikadave?, nga Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar u bë arrestimi në flagrancë për kontrabandë medikamentesh mjekësore i shtetasit: – A.Ll., 22 vjeç, banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit në ushtruar në automjetin e tij tip ?Seat?, iu gjetën 40 lloje të ndryshme medikamentesh mjekësore të cilat ishin pa pullë të Agjencisë Kombëtare të kontrollit të barnave, si dhe u shpall në kërkim e bashkëpunëtorit të tij, shtetasit L.Ll., (administrator i një subjekti farmaceutik). Në Babrru dhe në rrugën ?Riza Cuka? nga kontrollete ushtruara nga Specialistët për Hetimin e Narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë për veprën penale ?Prodhim dhe shitje lëndësh narkotike i dy shtetasve të mëposhtëm: – K.P., /CNA.al

Lajmet e fundit nga