LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Goditi me sende të forta kolegun e punës/ Arrestohet i riu

25 Shtator 2018, 11:49, Aktualitet CNA
Goditi me sende të forta kolegun e punës/ Arrestohet i riu

Policia e Maliqit ka vënë në pranga 32 vjeçarin, Pajtim Igrishta, banues në Elbasan.

Igrishta dyshohet se ka goditur me sende të forta shtetasin turk, S.E 41 vjeç, pas një konflikti për motive të dobëta në ambientet e punës.

Shtetasi turk është dërguar menjëherë për mjekim të specializuar në Tiranë dhe tashmë ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë së Korçës për veprën penale ?Plagosja e rëndë me dashje?.

Komunikata e policisë

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Maliq, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit:

Pajtim Igrishta, 32 vjeç, banues në Elbasan.

Arrestimi i tij u bë pasi, në ambjentet e punës, në HEC-in e Moglicës, për motive të dobëta, ky shtetas dyshohet se ka goditur me sende të forta shtetasin  turk S.E, 41 vjeç, banues në Turqi, të dy punëtorë në një firmë ndërtuese. Ky i fundit është dërguar për mjekim të specializuar në Tiranë, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë për veprën penale ?Plagosja e rëndë me dashje? parashikuar nga neni 88 i Kodit Penal. /CNA.al

Lajmet e fundit nga