LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I shpallur në kërkim për vjedhje/ Merr fund arratia për 44 vjeçarin

25 Shtator 2018, 11:43, Aktualitet CNA
I shpallur në kërkim për vjedhje/ Merr fund arratia për 44

Policia e Korçës ka vënë në pranga 44 vjeçarin, Artur Buzi, banues në fshatin Kallm, Fier.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim për veprën penale ?vjedhje duke shpërdoruar detyrën?.

Ndërkohë materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë së Korçës.

Komunikata e policisë

Në vijim të informacionit datë 24.09.2018, specialistët e Seksionit për Krimin Ekonomik-Financiar në Drejtorinë Vendorë të Policisë Korçë, në bashkëpunim me shërbimet e Policisë Fier, bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit:

Artur Buzi, 44 vjeç, banues në Kallm-Fier.

Ndalimi i tij u bë pasi, ky shtetas ishte shpallur në kërkim për veprën penale ?Vjedhja duke shpërdoruar detyrën? parashikuar nga neni 135 i Kodit Penal. Materialet iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë. /CNA.al

 

Lajmet e fundit nga