LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbante dy armë pa leje/ Arrestohet 18 vjeçari

25 Shtator 2018, 13:25, Aktualitet CNA

Policia ka arrestuar një 18 vjeçar me iniciale A.T, i cili qarkullonte me armë zjarri në dorë.

Ngjarja është regjistruar në zonën e quajtur ?Kodra e Fiqve? në Fushë-Krujë.

Pas kontrollit në banesë, atij iu gjet edhe një pushkë model 56, si dhe 58 fishekë luftarakë.

Mbi 18 vjeçarin rëndon edhe akuza e ?kultivimit të kanabisit?, pasi gjatë kontrollit të territorit, u zbuluan disa bimë narkotike, të cilat dyshohet se i ka mbjellur ai.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë së Krujës për veprime të mëtejshme. /CNA.al

Lajmet e fundit nga