LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Di të japë vetëm premtime sureale”/ Deputeti “shuplakë” Ramës

25 Shtator 2018, 15:26, Aktualitet CNA
“Di të japë vetëm premtime sureale”/ Deputeti

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu është shprehur se kryeministri Edi Rama di të japë vetëm premtime sureale, pasi akset rrugore të Gjirokastrës janë në gjendje katastrofale.

Në një postim në rrjetet sociale Shehu, ka shkruar se punimet në pjesën Lazarat-Gjirokastër janë ndërprerë dhe gjendja e kësaj rruge është më keq nga çka qenë.

?Edhe ata punëtorë e makineri të pakta, që ishin aty javë më parë, janë zhdukur krejtësisht. Kjo gjë ka vështirësuar se tepërmi transportin, jetën e qytetarëve dhe pa dyshim do të behët edhe më rëndë me fillimin e shirave?,- ka shkruar deputeti në postimin e tij.

Postimi i plotë

Mbas premtimeve “sureale” ne 3D te Kryeministrit per akset rrugore te Gjirokastres, gjendja aty vecse po perkeqesohet edhe me tej:

Punimet ne pjesen Lazarat-Gjirokaster nderpriten pa filluar akoma mire, duke lene nje situate shume me te keqe se me pare.

Edhe ata punetore e makineri te pakta, qe cfaqeshin aty jave me pare, jane zhdukur krejtesisht!

Kjo gje ka veshtiresuar se tepermi transportin, jeten e qytetareve dhe pa dyshim do te behet edhe me rende me fillimin e shirave.

Po keshtu punimet e premtuara nga Kryeministri prej disa here, per te filluar muaj me pare vazhdimin e ndertimit te rruges Kardhiq-Delvine, akoma duken vetem ne 3 D.

Jo vetem kaq, por gjendja ne pjesen e perfunduar para vitit 2013 te kesaj rruge, e ngelur edhe pa asnje mirembajtje, po rrenohet cdo dite edhe me shume.

Ne Tepelene ne vend te By pass-it te premtuar nga Kryemimistri perseri ne 3 D, po realizohet vecse nje rikonstruksion i segmentit ekzistues prej reth 1,5 km.

Ky eshte Kryeministri ketij vendi me “premtimet” e tij ne 3 D!!/ CNA.al

Lajmet e fundit nga