LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në pranga drejtori i Hipotekës së Shkodrës dhe një punonjëse

25 Shtator 2018, 14:59, Aktualitet CNA

Drejtori i Hipotekës së Shkodrës, Zamir Leka dhe një punonjëse janë arrestuar gjatë ditës së sotme.

Mësohet se punonjësja quhet Frida Mirashi. Mësohet se mbi ta rëndon akuza e korrupsionit.

Gjithashtu e ditur bëhet se Leka është ndaluar pas një urdhëri të dhënë nga Prokuroria dhe se është arrestuar në zyrën e tij.

Kujtojmë këtu se Zamir Leka u emërua me 18 janar të këtij viti si drejtor i Hipotekës së Shkodrës.

Kurse pak ditë më parë prokuroria lëshoi urdhër ndalimi edhe për shtetasin Mirjam Bletaj, ish-jurist në Hipotekën e Shkodrës./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga