LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Goditja e oligarkëve”/ Shehaj: Ata që kanë ç’fshehin duhet të tremben

25 Shtator 2018, 18:59, Aktualitet CNA
“Goditja e oligarkëve”/ Shehaj: Ata që kanë

Sekuestro e kompanive me kontrata korruptive është komentuar nga deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj i ftuar në emisionin ?Top Talk?, të drejtuar nga gazetari Denis Dyrnjaja, në Top Channel.

Shehaj, shprehi bindjen se nisma e PD-së për goditjen e oligarkëve nuk ka asnjë mundësi që t?i kthehet kundër vetë nismëtarëve, nërsa ka theksuar se ata që kanë ç?fshehin duhet të tremben.

?Në asnjë mënyrë nuk trembemi. Nëse ka brenda PD-së deputetë, ish-ministra apo dhe anëtarë që kanë bërë diçka dhe duhet t?i tremben, le t?i tremben. Vetëm ata që kanë çfarë të fshehin duhet t?i tremben?, deklaroi Shehaj.

Më tej ai ka thënë se: ?Korrupsion ka kudo dhe ne nuk themi që do ta zhdukim, por do ta luftojmë e do ta ulim. Nëse shoh një ministër me rrogë 2 milionë lekë dhe del me makinë 200 000 euro, nuk ka nevojë për prova të tjera. Kështu mendojnë edhe të gjithë shqiptarët?./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga