LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

LSI akuza Ramës/ "Shqiptarët kanë vetëm një armik"

25 Shtator 2018, 16:37, Aktualitet CNA
LSI akuza Ramës/ "Shqiptarët kanë vetëm një

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një postim në rrjetet sociale e ka cilësuar kryeministrin Rama si armikun e shqiptarëve.

Këtë deklaratë të tij, Vasili e lidh me faktin se shqiptarët kanë numrin më të lartë të azilkërkuesve në Europë.

Më tej ai shkruan se kryeministri, ose armiku i të gjithve siç e ka quajtur Vasili kërkon të shgkatërrojë Teatrin, të rrënojnë kulturën, të grabisin pronën.

Postimi i plotë i Vasilit:

Kryeministri i vetem dhe armik i te gjitheve.

Shqiptaret kane numrin me te larte te azilkerkuesve ne Europe. Kjo eshte menxyra e kryeministrit te vetem dhe armik te te gjitheve.

Fshati shqiptar ne skamje,me keq se te gjithe vendet e Ballkanit dhe e thote Banka Boterore.Kjo eshte fatkeqesia qe vjen prej kryeministrit te vetem dhe armik te te gjitheve.

Teatrin duan ta shkaterrojne,te rrenojne kulturen,te grabisin pronen,te vjedhin parate te gjithe shqiptareve.Ky eshte turpi me i madh i kryeministrit te vetem dhe armik te te gjitheve.

Shqiptaret kane vetem nje armik qe eshte i vetem dhe kunder te gjitheve./ CNA.al

Lajmet e fundit nga