LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklarata e Hoxhës/ Avokatët e Shullazit kërkuan emrat e prokurorëve

25 Shtator 2018, 17:25, Aktualitet CNA
Deklarata e Hoxhës/ Avokatët e Shullazit kërkuan emrat e

Gazetarja Anila Hoxha gjatë një interviste në emisionin ?Top Talk? në Top Channel ka folur për situatën e krijuar në institucionin e Prokurorisë, veçanërisht në atë të Krimeve të Rënda.

Kujtojmë këtu se nesër ky institucion pritet të japë pretencën për Emiljano Shullazin, Gilmando Danin, Blerim Shullazin, Endri Qyqen dhe Endri Zelën.

Hoxha gjatë fjalës së saj ka treguar se avokatët e Emiljano Shullazit i janë drejtuar Prokurorisë me një letër zyrtare, ku i kërkojnë që të bëjë publikë emrat e prokurorëve.

?Në letrën e tyre, avokatët kërkojnë që në kuadër të transparencës, të mësojnë emrat e prokurorëve, si dhe mënyrën e përzgjedhjes së tyre, pra me komandim të drejtpërdrejtë apo me short?,- ka thënë gazetarja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga