LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjimanzet e Tiranës “pushtohen” nga lëndët narkotike

25 Shtator 2018, 19:50, Aktualitet CNA
Gjimanzet e Tiranës “pushtohen” nga lëndët narkotike

Emisioni investigativ ?Stop? mbrëmjen e sotme ka sjellë në vëmendje  problemin e shitjes së drogëravce pranë gjimnazeve në Tiranë.

Në investigimin e kryer në disa nga shkollat e mesme të Tiranës, u vu re se hashashi dhe lëndët narkotike shiten e blihen në mes të ditës fare lirisht.

Në gjimnazet Partizani, Sinan Tafaj, Ibrahim Rrugova në Kamëz, Besnik Sykja e Petro Nini Luarasi është shumë e lehtë të gjesh hashash, madje ka raste kur dozat e narkotikëve hidhen nga dritaret e klasave.

Ky problem është evidentuar prej vitesh, por ende nuk janë marrë masa për eliminimin e këtij problemi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga