LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhoma Amerikane kundër Bashës/ Mos trembni investitorët

25 Shtator 2018, 19:51, Aktualitet CNA
Dhoma Amerikane kundër Bashës/ Mos trembni investitorët

Kreu i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Marc Crowford në një intervistë në televizionin ?Ora News?, ka kërkuar që politika shqiptare, mos përfshijë në debatet e veta biznesin.

Crowford i ka bërë thirrje qeverisë, që në paketën e ardhshme të shohë me vëmendje kërkesat e bëra nga biznesi për të nxitur investimet.

?Shqipëria duhet të funksionojë si një sistem dhe jo si një parti apo individ?, – ka thënë ai.

Gjithashtu ai kreu i Dhomës Amerikane i ka këshilluar demokratët, me në krye Bashën që për,  ato koncesione, që kanë probleme të rishikohen, sipas ligjeve në fuqi dhe jo të bëjnë deklarata të tilla sepse krijojnë imazh negativ.

?Nëse ka ndonjë koncesion, ku ka dyshime apo probleme të shikohet. Një më një, jo të gjithë. Po të themi do anulohen të gjithë, do të thotë se të gjithë janë të korruptuar dhe të gjithë nuk vlejnë. Nëse ambienti është ashtu, është vështirë për të tërhequr investitorët?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga