LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Arrestimi i Safet Bajrit/ Reagon Ministri belg i Drejtësisë

25 Shtator 2018, 21:20, Aktualitet CNA
Arrestimi i Safet Bajrit/ Reagon Ministri belg i Drejtësisë

Operacioni ?Oaz? i cili konkludoi me arrestimin e 11 personave, mes tyre edhe Safet Bajri është komentuar nga ministri i Drejtësisë belge, Koen Geens.

Geens ka theksuar se mes Shqipërisë dhe Belgjikës nuk ka pasur një marrëveshje ekstradimi për rastin e Safet Bajrit, i cili siç duket do të vuajë dënimin në Shqipëri.

?Nuk kemi marrëveshje ekstradimi me Shqipërinë. Safet Bajri ka mundësi ta vuajë dënimin në Shqipëri. Ka pasur vonesa në dërgimin e dosjes në Shqipëri. Bajri ka 3 dënime në Belgjikë me 9,5 dhe 8 vite burg?, tha ministri.

Sjellim në vëmendje se Safet Bajri u arrestua në ambientet e një magazine në zonën e ?Xhamllikut?, në kryeqytet, ndërsa ishte edhe i armatosur më pas nga Policia u godit organizata kriminale, pjesë esë cils ishte edhe Safet Bajri./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga