LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akuzat për lidhje me bandat/ Balla i përgjigjet “flakë për flakë” Bashës

25 Shtator 2018, 20:24, Aktualitet CNA
Akuzat për lidhje me bandat/ Balla i përgjigjet “flakë

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ftuar në emisionin?Top Show? ka folur për akuzat që kreydemokrati, Lulzim Basha i ka adresuar për lidhjet me bandën e Elbasanit dhe atë të Lushnjes.

Balla ka thënë se Basha nëse ka prova duhet të shkojë në Prokurori dhe të bëjë kallëzim në bazë provash. Ai ka shtuar se nëse Basha ka prova dhe nuk bën kallëzim, është duke kryer një vepër penale.

?Basha nëse ka prova është duke bërë një vepër penale. Unë e sfidoj sot, të shkojë nesër në Prokurori të bëjë një kallëzim penal, për mua, për Ditmirin, për këdo. Nëse nuk e kallëzon je duke bërë një krim.

Kam hyrë në politikë me Lulzim Bashën. Dallimi im është se kurrë nuk kam qenë në hetim dhe nuk i jam shmangur drejtësisë me gjoja raporte mjekësore apo me rrugë jashtë shtetit. Jam aq i pastër dhe i aq qetë. Shko more bëj kallëzim në Prokurori?,- u shpreh Balla./ CNA.al

Lajmet e fundit nga