LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Belind Këlliçi: Sheiku Rama, 18.4 miliardë USD për makina, perde, kolltuqe dhe mobilje

8 Nëntor 2017, 21:35, Aktualitet CNA

Në një postim në rrjetet sociale, kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike Belind Këllici ka reaguar kundrejt buxhetit të projektuar nga qeveria për vitin 2018, i cili sipas tij ka parashikuar burg për 100 lekë faturë të papaguar për ujin dhe 18.4 milionë dollarë për makina, rikonstruksione zyrash, për perde, kolltuqe e mobilje.

Kjo po bëhet në një kohë që qytetarët janë duke vuajtur të siguruar një jetesë minimale.

?Edi Rama jeton si sheik nderkohe qe qytetaret nuk sigurojne dot as buken e gojes?, ka pohuar Belind Këlliçi, kryetar i FRPD. /CityNews

Lajmet e fundit nga