LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Tom Doshi është baba në Shkodër”/ Murrizi: Deri në 2025-ën mund të marrë 20 deputetë

30 Maj 2023, 15:49, Politikë CNA

“Tom Doshi është baba në Shkodër”/ Murrizi: Deri

Ish-deputeti i PD-së, Myslim Murrizi, ka komentuar mbi rezultatin për shumëkënd surprizues që mori PSD me në krye Tom Doshin, zgjedhjet vendore të 14 majit, duke marrë 114 këshilltarë në të gjithë Shqipërinë. 

Murrizi e konsideron Doshin si përkrahës të socialistëve.

Sipas ish-deputetit, Tom Doshi është politikani më i fuqishëm në Shkodër dhe mandati i tij ka qenë i sigurt në çdo zgjedhje derisa u targetua nga ambasadorja amerikane Yuri Kim.

“Për mua dorëheqjet janë të stisura. Ka marrë 114 këshilltarë në të gjithë Shqipërinë. Atje është baba, pastaj vjen PS më pas PD. Tom Doshi ka që 18 vjet në politikë. Ai ka pasur gjithmonë një mandat derisa Kim filloi luftën. Me këtë lloj lufte ai deri më tani ka 10 deputetët, po vazhdoi kështu dhe pasardhësi i Kim, Tom Doshi merr 20 deputetë deri në 2025-ën”- u shpreh Murrizi në "Euronews Albania".

 

Lajmet e fundit nga