LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha bën krahasimin/ Nano ka merita, më i mirë se Rama

29 Maj 2023, 23:02, Politikë CNA
Berisha bën krahasimin/ Nano ka merita, më i mirë se Rama
Kryetari i PD-së, Sali Berisha

Kryetari i PD-së, Sali Berisha ka krahasur kryeministrin Edi Rama me parardhësin e tij në PS, Fatos Nanon.

Berisha tha se Rama dhe Nano kanë dallime fondamentaliste. Ai pretendon se ky i fundit është më i mirë se kreu aktual i qeverisë.

“Midis Fatos Nanos dhe Edi Ramës të garantojë se ekziston një dallim fondamental. Fatos Nano ka dy merita, jo që nuk zhduku votën nga partia e tij, por futi votën në partinë e tij dhe nga anëtarë i thjeshtë përmes votës doli kryetar. Partinë që kishte ardhur e dorës së hekurt të një njeriu, ky e ndau nga ajo periudhë, e dyta Fatos Nano nuk ishte si ky që t’i lejonte vetes çdo gjë për të vjedhur zgjedhjet, Fatos Nano humbi zgjedhjet dhe dha dorëheqjen”, theksoi lideri i opozitës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga