LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I kërkuan dorëheqjen/ Berisha i përgjigjet kritikëve: Do vdesin me emrin tim në gojë

29 Maj 2023, 22:59, Politikë CNA

I kërkuan dorëheqjen/ Berisha i përgjigjet kritikëve: Do

Pas humbjes së opozitës në zgjedhjet e 14 majit, një sërë personazhet politikë kanë kërkuar dorëheqjen e Sali Berishës si kryetar të PD-së.

Marrë shkas nga kjo, Berisha u pyet mbrëmjen e sotme në një intervistë televizive nëse e ka menduar ndonjëherë se është ai shkaku i dështimit në zgjedhjet.

Por kreu i demokratëve iu përgjigj me ironi të gjithë atyre q e fajësojnë dhe i kërkojnë dorëheqjen.

“Kush tha? Ata kanë lindur e do të vdesin me emrin tim në gojë, të ikë Berisha, po ajo s’përbën kriter. Unë ika unë bëra detyrën time. Unë në 2013 komunikova dorëheqjen nga të gjitha funksionet dhe absolutisht kam qëndruar i dorëhequr përveçse në Parlament edhe në atë rrjetin social si një avokat i interesit publik në atë mënyrën time, siç e gjykoj unë. Ika, por çfarë ndodhi, e patë çfarë ndodhi”, deklaroi Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga