LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rezultati nuk ishte ai që pritej”/ Berisha: Beteja jonë synoi kthimin e pluralizmit

29 Maj 2023, 12:45, Politikë CNA

“Rezultati nuk ishte ai që pritej”/ Berisha: Beteja jonë

Ish kryeministri Sali Berisha ka përgëzuar kandidatët e koalicionit Bashkë Fitojmë për fushatën që bënë ndonëse rezultati nuk ishte ai që pritej dhe meritonin.

Sipas Berishës beteja e tyre kishte qëllim madhor vendosjen e pluralizmit në qeverisjen vendore pasi për fati më të keq PD ne jë kontribut antihistorik kishte braktisur zgjedhjet e vitit 2019 dhe në një mënyrë apo tjetër bërë të mundur vendosjen e plotë të monizmit në Shqipëri.

Ajo çka mund të them në tërësi ju si kandidatë keni bërë një punë shumë serioze keni qenë të vetmit kandidatë që paraqitët aternativë të vërtetë për problemet e bashkive tuaja. U dëshmuat njohës shumë të mirë të të gjitha problemeve stuiuat me interes të madh edhe paraqitët zgjidhje për çështjet e keqqeverisjes akutale dhe një alternativë të mirë për të ardhmen. Bëtë një fushatë serioze, dinjitoze, qëndruat të gatshëm në çdo rast për transparencë dhe ballafaqim me rivalët tuaj politik, gjë e cila kam bindjen se është një detyrim i çdo kandidati dhe politikani që merr pjesë në fushatën eklektorale, në këto zgjedhje rezultati është larg atij që ju meritonit dhe që pritej.

Por përsëri dua të shtoj se beteja jonë kishte qëllimin me madhor rikthimin e pluralzimit në qeverisjen vendore pasi për fati më të keq PD n jë kontribut antihistorik kishte braktisur zgjedhjet e vitit 2019 dhe në një mënyrë apo tjetër bërëi të mundur vendosjen e polotë të monizmit në Shqipëri.

Sot në mbarë vendin në të gjitha parlamentet lokale ka një opozitë prej qindra këshilltarësh të cilët i përgëzoj si për punën që kanë bërë dhe misionin e rëndësishëm që kanë, opozitë që i jep fund në aspektin parlamentar lokal monizmit të plotë që ekzistonte. Opozitë e cila ka një mision shumë të rëndësishëm për të bërë gjithçka për të nxjerrë para publikut shqiptar grabitjen dhe plackitjen e pasurive nga qeveritar”, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga