LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Humbi zgjedhjet në Himarë/ Jorgo Goro: Fitorja e Belerit, nuk nderon askënd

28 Maj 2023, 21:51, Politikë CNA
Humbi zgjedhjet në Himarë/ Jorgo Goro: Fitorja e Belerit, nuk nderon
Kryebashkiaku në ikje i Himarës, Jorgo Goro

Kryebashkiaku në ikje i Himarës, Jorgo Goro e ka cilësuar fitoren e kundërshtarit të tij, Fredi Beleri, si një fitore që nuk e nderon aspak Himarën.

Teksa Jorgo Goro u pyet për mundësinë e zgjedhjeve të pjesshme dhe rikandidimin e tij, ai tha se ka besimin e qytetarëve dhe të partisë së tij.

“Unë jam në krye të detyrës, jam i pranishëm çdo ditë me qytetarët e mi, kam besimin e tyre, kam besimin e partisë, jam në dispozicion të tyre, për çdo gjë që do të vendosin.

Patjetër që kjo nuk e nderon Himarën, dhe unë jam në krye të detyrës dhe do vazhdoj të punoj”, tha ai.

Kujtojmë se kandidati i PS-së, Jorgo Goro e humbi garën me Fredi Belerin, i cili ndodhet në burg me akuzën për blerje votash, edhe pse gëzon titullin kryebashkiak./ CNA.al

Lajmet e fundit nga