LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama nuk kursen opozitën/ Kur morëm Gjirokastrën e gjetëm me një hotel e gjysmë

28 Maj 2023, 12:25, Politikë CNA

Rama nuk kursen opozitën/ Kur morëm Gjirokastrën e gjetëm me

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar takimin falënderues në Gjirokastër ku ka falënderuar qytetarët për mbështetjen e tyre në zgjedhjet e 14 majit.

Rama gjatë takimit me qytetarët është shprehur se kur PS mori mandatin në Gjirokastër, qyteti kishte vetëm një hotel e gjysmë ndërsa tani Gjirokastra vizitohet nga 6.000 turistë krahasuar me 200.000 në vitin 2022.

“Sa herë që vjen në Gjirokastër shikon gjëra të reja. Po kujtoja që në 2022-shin në Gjrokastër e kemi mbyllur me 200.000 vizitorë, ndërsa tani me 6,000 turistë kjo tregon dhe punën që është bërë. Kur e kemi nisur e kemi gjetur Gjirokastrën me 1 hotel e gjysmë”, tha ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga