LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balluku, në tunelin e Murrizit/ Kanë mbetur metrat e fundit që të hapet plotësisht

29 Maj 2023, 21:24, Politikë CNA

Balluku, në tunelin e Murrizit/ Kanë mbetur metrat e fundit që

Zëvendëskryeministrja, njëherësh Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku inspektoi sot punimet në tunelin e Murrizit, pjesë e Rrugës së Arbrit.

Balluku deklaron se kanë mbetur vetëm metrat e fundit dhe tuneli do të jetë plotësisht i hapur dhe i aksesueshëm për të gjithë drejtuesit e automjeteve.

Ajo shprehet se vonesat e deritanishme kanë ardhur për shkak të kushteve gjeologjike, por thekson se puna nuk do të vijojë.

“Puna në tunelin e Murrizit po vijon. Janë metrat e fundit që edhe kjo vepër, më e rëndësishmja e Rrugës së Arbrit, të jetë plotësisht e hapur dhe e aksesueshme për të gjithë drejtuesit e automjeteve. Gjeologjia solli vonesat në ecurinë e këtij projekti, por puna nuk është ndalur dhe nuk do të ndalet deri në përfundimin dhe hapjen e plotë të tunelit, i cili bën të mundur që i gjithë qarku i Dibrës të jetë akoma edhe më afër me Tiranën”, nënvizon zv.kryeministrja./ CNA.al

Balluku, në tunelin e Murrizit/ Kanë mbetur metrat e fundit që

Balluku, në tunelin e Murrizit/ Kanë mbetur metrat e fundit që

Balluku, në tunelin e Murrizit/ Kanë mbetur metrat e fundit që

Balluku, në tunelin e Murrizit/ Kanë mbetur metrat e fundit që

Balluku, në tunelin e Murrizit/ Kanë mbetur metrat e fundit që

Balluku, në tunelin e Murrizit/ Kanë mbetur metrat e fundit që

Balluku, në tunelin e Murrizit/ Kanë mbetur metrat e fundit që

Lajmet e fundit nga