LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I riu “zë ngushtë” Bashën/ I përplas në sy të vërtetën: Je pjesë e trinomit

29 Maj 2023, 19:09, Politikë CNA
I riu “zë ngushtë” Bashën/ I përplas në sy
Lulzim Basha

Lulzim Basha është duke mbajtur një takim me disa të rinj në Durrës, por njëri prej tyre i ka përplasur në sy të vërtetën.

Qytetari i tha Bashës në sy se po bëhet pjesë e trinomit të politikës që ky i fundit po sulmon.

Ai deklaroi se rikthimi në skenën politike nuk është një rrugë e mirë, pasi nuk e kthen opozitën në pushtet.

“Ishit dhe ju 9 vjet kryetar partie, a është ky një trinom që po bëhet katër tani? Unë mendoj se në momentin që dhatë dorëheqjen..., unë nuk mendoj se rruga e rikthimit është rruga më e mirë. Po arrijmë në konkluzionin që anjëri prej jush nuk na kthen në pushtet sa kohë që nuk bashkon partinë. Ne duhet ta hapim një projekt të rinj që përbëhet nga të rinj, por kjo nuk po ndodh. Rikthimi juaj po futet te kjo treshja e trinomit”, deklaroi i riu.

Ndërkohë, Basha u justifikua duke thënë se aktualisht nuk po bën fushatë elektorale, por bashkëbisedim për gjendjen politike.

“Kjo nuk është fushatë, ky është një bashkëbisedim për një gjendje politike pas 14 majit për të biseduar se çfarë do bëhet. Ajo që s’më pëlqen është se pas 14 majit ka një heshtje”, deklaroi kryetari i dorëhequr i PD-së, që rezulton të jetë në detyrë në gjykatë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga