LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama, porosi socialistëve nga Elbasani/ Puthini dorën çdo njeriu kur dilni nga shtëpia

29 Maj 2023, 20:52, Politikë CNA
Rama, porosi socialistëve nga Elbasani/ Puthini dorën çdo
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama u ndal në qytetin e Elbasanit për të mbajtur një takim falenderimi me qytetarët, pas zgjedhjeve të 14 majit.

Rama tha se socialistët duhet t’i puthin dortën çdo njeriu kur dalin nga shtëpia në formë respekti për votat që i dhanë.

Ai deklaroi se njerzillëku është pika e parë e programit të çdo partie dhe PS duhet të jetë një forcë me komunitet më të gjerë.

"Ata vendosën me mendje se ne jemi ata që mund ta çojmë Shqipërinë para. Një pjesë që i ka votuar historikisht dua t’i falënderoj se i bënë një shërbim të madh Elbasanit. Ky respekt kthehet duke e ndarë mendjen se kur të dilni nga shtëpia t’i puthni dorën çdo njeriu që ndalon dhe jo ti thoni s’kam kohë. Ne jemi të vetmit që do ta çojmë vendin para. Shumë faleminderit se i dhatë një çmim perfekt.

Përveç atij që është e sigurt se nuk na ka votuar asnjë nuk e di. Çdo njeri duhet ta respektoni pa pyetur fare nëse është i majtë apo i djathtë. Ne duhet ta kthejmë PS-në në një forcë për të krijuar një komunitet më të gjerë. Pika e parë e programit të çdo kryetari bashkie të PS-së duhet të jetë njerzilliku. Njerzillëku është pika e parë e programit të çdo partie. Elbasanin do ta bëjmë një destinacion turistik. Do të jetë një motor për ekonominë", theksoi kreu i qeverisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga