LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Do kandidojë për kreun e PD-së?/ Tabaku bën “lojëra fjalësh”

29 Maj 2023, 22:45, Politikë CNA
Do kandidojë për kreun e PD-së?/ Tabaku bën
Deputetja Jorida Tabaku

Deputetja Jorida Tabaku është pyetur mbrëmjen e sotme nëse do të kandidojë për kryetare të PD-së.

Tabaku bëri “lojëra fjalësh” dhe nuk dha një përgjigje të drejtpërdrejtë në emisionin e Erla Mëhillit.

Ajo u shpreh se javën tjetër do të diskutojë me Kryesinë lidhur me drejtimin e PD-së dhe më pas do të marrë një vendim.

“Javës tjetër në Kryesi unë do të diskutoj këto propozime, mënyrën se si unë e shoh Partinë Demokratike të ringrihet, mënyrën se si unë e shoh votuesin demokrat, por edhe më gjerë që të ketë një alternativë, që të kenë shpresë dhe ta shohin te ne ndryshimin, pastaj i takon Kryesisë për hapjen e një procesi votimi, për hapjen e një procesi reflektimi apo dëgjesave dhe në varësi edhe të diskutimeve që do të kemi atje, do të marrim edhe vendimet që na takojnë secilit”, deklaroi nënkryetarja e PD-së së vulës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga